Elektrické podlahové topení jako hlavní zdroj vytápění rodinného domu – Mělnicko

Od počátku rozhodování tříčlenné rodiny o stavbě nového rodinného domu panovala shoda ohledně několika základních parametrů – bude se jednat o zděný nízkoenergetický dům bez patra a vytápět se bude tím nejlevnějším a nejjednodušším způsobem, jehož obsluha nebude zabírat žádný čas. Doplňkovým zdrojem tepla bude krb.

Nejlevnější vytápění rodinného domu

Rodina začala pátrat na internetu a shromažďovat potřebné informace o možnostech vytápění, sbírala i praktické zkušenosti u příbuzných a známých. V rodině hodnotili pořizovací i provozní náklady, nezapomněli ani na posouzení náročnosti obsluhy a údržby.

Výsledek byl jednoznačný: “Elektrické podlahové vytápění jsme zvolili, protože to byl nejlevnější a také nejjednodušší způsob vytápění. Provedli jsme zateplení domu a než bychom dělali různé rozvody vody, tak jsme raději zvolili toto elegantní řešení, říká majitel domu, a dodává: Na elektřině není nic, co by se mohlo porouchat. To se o ostatních způsobech vytápění určitě říct nedá, navíc k nim potřebujete různé revize a pravidelnou údržbu.”

A jak to vidí paní domu? “Je skvělé, že si děti mohou hrát v pohodě na zemi i na ní sedět. Jsem moc ráda, že nemáme žádné radiátory, které se špatně myjí a navíc ubírají místo na zdi. Máme topení, které krásně hřeje a přitom se o něj vůbec nemusíme starat.”

Spokojenost a pohoda

Obavy, že by elektrické podlahové vytápění mělo být drahé, v rodině nepanovaly. Při hledání na internetu manželé zjistili, že se jedná o poměrně rozšířený způsob vytápění s pozitivním hodnocením. Jeho uživatelé na něm oceňují především to, že je spolehlivý, bezúdržbový a že s ním získali i nižší sazbu na elektřinu.

A jak manželé hodnotí svoje rozhodnutí o způsobu vytápění dnes? “Jsme velmi spokojeni, je to opravdu dobré topení. Po dvou zimách víme, že bychom určitě neměnili. Přijde nám super, že je podlaha pořád příjemně teplounká, aniž se musíme o cokoli starat.”

Shrnutí:

  • TYP STAVBY: nízkoenergetický zděný dům
  • OBYTNÁ PLOCHA: 140 m2
  • DISPOZICE: 4 + kk
  • HLAVNÍ VYTÁPĚNÍ: elektrické realizované odporovými topnými kabely uloženými v podlaze
  • PODLAHOVÁ KRYTINA: lepený vinyl
  • DOPLŇKOVÝ ZDROJ TEPLA: krb
  • ZPŮSOB OHŘEVU TEPLÉ VODY: elektrický bojler
  • POČET OBYVATEL: 3
  • NÁKLADY NA POŘÍZENÍ TOPNÉHO SYSTÉMU: 90.000 Kč
  • KOMPLETNÍ ROČNÍ NÁKLADY NA ELEKTŘINU (včetně vytápění a ohřevu vody): 35.000 Kč

Každý měsíc posíláme zajímavé informace, jak správně vytápět, větrat nebo získávat energii. Přihlášením souhlasíte s podmínkami.

Zadat nezávaznou poptávku

Přidat další přílohu

* Celková maximální velikost příloh je 10MB.

Přihlášení k odběru novinek

Přihlášení k odběru novinek

Děkujeme za Vaši poptávku.

Vaše poptávka byla úspěšně zaznamenána a putuje ke zpracování.
Kopie zadání Vám přijde obratem do e-mailové stránky.

Děkujeme za registraci.

Formulář byl úspěšně odeslán na info@v-system.cz

Děkujeme za registraci.

Formulář byl úspěšně odeslán.

Děkujeme za registraci.

Pokud byla úspěšná, informace o registraci přijde obratem do Vaší e-mailové schránky. Prosíme zkontrolujte si.