Zdravé a čisté prostředí pro alergika – Královéhradecko

Při stavbě moderní nízkoenergetické dřevostavby byl nejdůležitějším požadavkem ten na zdravé a čisté mikroklima v domě. V rodině je totiž alergik a zajištění zdravého dýchání v celém domě ve dne i v noci bylo hlavní prioritou investorů.

Mladá rodina si splnila sen a postavila si energeticky úspornou dřevostavbu, která stojí uprostřed vzrostlé zeleně. Dobře zateplený dům nabízí svým majitelům komfort a příjemné bydlení uprostřed přírody, která však alergikům přináší celou řadu zdravotních obtíží. Proto bylo třeba najít řešení, jak zabránit alergenům v jejich působení a zbavit dům jejich přítomnosti. Řízené větrání s rekuperací tepla tak bylo jasnou a vlastně jedinou volbou.

Pro zdraví rodiny i domu

“Chceme mít doma opravdu čisté a zdravé prostředí, proto jsme si pořídili řízené větrání s rekuperací tepla. Systém se speciálními filtry dokáže spolehlivě odklidit všechny alergeny mimo dům. Tím nám zajišťuje příjemné prostředí bez dráždivého prachu i pylu a doma tak máme opravdu zdravý vzduch. Takového stavu bychom při větrání okny nikdy nemohli dosáhnout” říkají mladí manželé. Nebyla to ale jen alergie, která rozhodla ve prospěch řízeného větrání. Velkou váhu mělo i zajištění správné vlhkosti v domě. Tu řízené větrání také zajišťuje.

Správná vlhkost je důležitá nejen pro obyvatele domu, ale i pro samotný dům. Brání totiž kondenzaci vlhkosti a tvorbě plísní uvnitř domu a udržuje tak stavební konstrukci ve výborné kondici. Zejména v případě dřevostaveb je to nesmírně důležité. Vysoká vlhkost v domě razantně snižuje živostnost stavební konstrukce a v její extrémní podobě může mít pro dům i fatální následky.

Správné větrání pro dřevostavbu

Majitelé proto dům vybavili automatickou větrací jednotkou FLUO vhodnou pro běžné rodinné domy. Samotná jednotka je umístěna v technické místnosti, rozvody jsou pak vedeny do všech místností v domě. Z místností jako je koupelna, toaleta či kuchyně, je veden odtah vzduchu, zatímco do obytných částí domu – obývacího pokoje, ložnice, dětských pokojů a pracovny – je přiváděn vzduch čerstvý. Celý systém je vybaven speciálními filtry o síle F7, na přívodní i odvodní větvi jsou rozvody vybaveny kvalitními tlumiči hluku. 

Klidný a bezpečný spánek

Kromě zdravého a čistého prostředí přineslo řízené větrání rodině i vyšší pocit bezpečí. “Nejlépe se mi spí, když je v ložnici dostatek čerstvého vzduchu. Při otevřených oknech se však v noci bojím zlodějů. Náš zvolený způsob automatického větrání dokázal zdánlivě protichůdné požadavky snadno vyřešit. Při spaní máme dostatek čerstvého vzduchu a přitom máme okna zavřená”, říká s úsměvem spolumajitelka domu. 

“Řízené větrání funguje k naší plné spokojenosti. Technici při instalaci nastavili vše potřebné a od té doby systém funguje automaticky a prakticky o něm nevíme. Doma máme stále příjemně vyvětráno, manžela doma nic nedráždí a má i mnohem lepší náladu. A je pravda, že si po ránu připadáme i více odpočatí než dřív”, dodávají manželé na závěr.

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

zavřít

Každý měsíc posíláme zajímavé informace, jak správně vytápět, větrat nebo získávat energii. Přihlášením souhlasíte s podmínkami.

Zadat nezávaznou poptávku