Ochrana okapů před zamrzáním – Krkonošské muzeum Vrchlabí

Krkonošské muzeum ve Vrchlabí od svého založení v roce 1883 nashromáždilo do svých sbírek cenné exponáty a také jeho expozice jsou velmi uznávané. Muzeum však také leží v oblasti s nadprůměrným výskytem intenzivních sněhových srážek. Je proto důležité zabránit tomu, aby nedocházelo k ohrožování expozic zatékáním do objektu nebo k poškozování fasády či okapů a střechy.

Není to ale jen ochrana objektů a sbírek, co je potřeba zajistit. Jde také o bezpečnost návštěvníků. Těch do Vrchlabí, nazývaného také bránou Krkonoš, proudí každou zimu velké množství. Ti mohou být ohrožováni padajícím sněhem a ledem ze střechy. Velkým nebezpečím jsou i pády rampouchů na chodníky. Muzeum sídlí v budově bývalého Augustiniánského kláštera, bylo tedy třeba zajistit opravdu rozlehlou plochu střech i velké množství okapů, svodů a úžlabí.

Odolnost a spolehlivost v extrémních podmínkách

Proto byly zvoleny elektrické odporové topné okruhy kabelů TO-2R. Systém reguluje termostat ETO-1550 s vlhkostními čidly ETOR-55 a teplotními čidly ETF-744 . Spolehlivost a odolnost jsou hlavní parametry, které zvolené řešení ochrany proti mrazu, sněhu a ledu muselo splňovat, protože horské oblasti se vyznačují extrémními povětrnostními podmínkami. Proč tedy řešení od společnosti V-systém?

Elektrické odporové dvoužilové okruhy s ochranným měděným opletením mají dvojitou izolaci a přitom i velmi dobrou tvárnost kabelů díky konstrukci a použitým materiálům. Mají také řadu dalších předností, které vyniknou i v extrémních podmínkách. Mezi ty hlavní patří vysoká odolnost proti UV záření a vnějším mechanickým zásahům.

Dobře se fixuje a vyznačuje se i vysokou odolností v tahu. To znamená, že kabel je ve svislých konstrukcích samonosný až do délky svodu cca 5 metrů. Není ho třeba tedy upevňovat na žádný pomocný nosný prvek, jako je třeba lanko. Topné kabely jsou v areálu muzea instalovány ve žlabu, na okrajích střechy a ve svodu.

Regulace celého systému je po prvotním nastavení systému zcela automatická. Pro odstranění hrozícího nebezpečí nejsou tedy potřeba žádní lidé pro sledování přítomnosti sněhu či ledu na objektu, ani technika (jako například zvedací plošina pro odstraňování nebezpečných rampouchů či bloků ledu). Systém se uvede do provozu samočinně v případě poklesu teploty pod nastavenou hodnotu a při současné přítomnosti vody v jakémkoliv skupenství. V okamžiku vymizení vlhkosti se celý systém zase vypíná.

Krkonošské muzeum je tak střeženo před nebezpečím zatékání do objektu a poškozením expozic muzea. Stejně tak je chráněno před poškozováním fasády, okapů a střechy zcela automaticky 24 hodin denně za každého počasí.

Každý měsíc posíláme zajímavé informace, jak správně vytápět, větrat nebo získávat energii. Přihlášením souhlasíte s podmínkami.

Zadat nezávaznou poptávku

Přidat další přílohu

Přihlášení k odběru novinek

Přihlášení k odběru novinek

Děkujeme za Vaši poptávku.

Vaše poptávka byla úspěšně zaznamenána a putuje ke zpracování.
Kopie zadání Vám přijde obratem do e-mailové stránky.

Děkujeme za registraci.

Formulář byl úspěšně odeslán na info@v-system.cz

Děkujeme za registraci.

Formulář byl úspěšně odeslán.

Děkujeme za registraci.

Pokud byla úspěšná, informace o registraci přijde obratem do Vaší e-mailové schránky. Prosíme zkontrolujte si.