Fotovoltaická elektrárna SOLU START na střeše přístavby – Karlovarsko

Když pětičlenná rodina hledala způsob, jak snížit svou závislost na dodavatelích energií a především jejich rostoucích cenách, volba byla jasná – pořídí se malá domácí fotovoltaická elektrárna. Panely pro výrobu solární energie se instalovaly na střechu přístavby rodinného domu, jejíž plocha se tak maximálně využila.

Dostatek energie pro domácnost

Fotovoltaickou elektrárnu tvoří 10 panelů, které vyrábějí elektřinu především pro běžný provoz domácnosti. Veškeré přebytky vyrobené energie pak putují do ohřevu vody. Energie ze slunce toho v tomto případě pohání opravdu hodně. Kromě napájení běžných domácích spotřebičů včetně pračky a vaření na elektrickém sporáku je to také elektrické podlahové vytápění, které obyvatelům domu zajišťuje tepelný komfort po celý rok. 

A jak je to s ohřevem vody? “Vytíženost koupelny v pětičlenné domácnosti s třemi dcerami je opravdu vysoká. I proto jsme chtěli střechu přístavby maximálně využít, abychom získali co nejvíce energie ze slunce”, říká jejich otec a dodává: “Ke stávajícímu bojleru o obsahu 200 litrů jsme doplnili ještě jeden, tentokrát s objemem 250 litrů a oba zapojili do série. Větší, 250 litrový bojler, je zapojený na fotovoltaiku a slouží na předehřev vody. Když se někdy stane, že je teplota vody nedostatečná, voda se „přepustí“ do menšího bojleru a dohřeje energií ze sítě.“

Energie ze slunce i ze sítě

Fotovoltaická elektrárna je totiž připojená i k distribuční síti renomované společnosti. Díky tomuto řešení má rodina vždy nejen dostatek teplé vody, ale i energie ze sítě pro případ, že by bylo energie ze slunce málo pro pokrytí aktuálních požadavků domácnosti. 

Rychlá návratnost i instalace fotovoltaické elektrárny

“Velkou roli v našem rozhodování sehrál i fakt, že návratnost investice je opravdu rychlá. Pořizovací náklady na elektrárnu byly kalkulovány na 129 tisíc, díky získané dotaci, kterou nám vyřídil V-systém, jsme nakonec zaplatili jen 65 tisíc včetně DPH. To byla konečná cena za celou montáž na klíč, kdy jsme se nemuseli o nic starat. Náš soused ale takové štěstí neměl. Jen za vícepráce zaplatil několik desítek tisíc korun. A co nás také mile překvapilo byl fakt, že instalace fotovoltaické elektrárny proběhla velmi rychle – za necelý den bylo vše hotovo”, hodnotí pořizovací náklady i rychlost zapojení spolumajitel rodinného domu. 

A jak hodnotí majitelé vlastní provoz fotovoltaické elektrárny? “Fotovoltaická elektrárna běží tak, jak jsme plánovali, takže jsme opravdu spokojeni. Navíc nás opravdu baví v mobilu sledovat, kolik naše elektrárna zrovna vyrábí i jaká je naše aktuální i dlouhodobá spotřeba energií”, dodávají manželé. 

Fotovoltaická elektrárna na míru i pro Vás

Zaujalo Vás toto řešení? V-systém elektro má v nabídce 3 základní varianty, ze kterých si vybere každý dle svých očekávání. Řešení pak samozřejmě ale upravujeme na míru pro každého dle jeho potřeb a nároků. Neváhejte, a poptejte nás. Spočítáme i dotace a vším Vás provedeme.

Každý měsíc posíláme zajímavé informace, jak správně vytápět, větrat nebo získávat energii. Přihlášením souhlasíte s podmínkami.

Zadat nezávaznou poptávku

Přidat další přílohu

Přihlášení k odběru novinek

Přihlášení k odběru novinek

Děkujeme za Vaši poptávku.

Vaše poptávka byla úspěšně zaznamenána a putuje ke zpracování.
Kopie zadání Vám přijde obratem do e-mailové stránky.

Děkujeme za registraci.

Formulář byl úspěšně odeslán na info@v-system.cz

Děkujeme za registraci.

Formulář byl úspěšně odeslán.

Děkujeme za registraci.

Pokud byla úspěšná, informace o registraci přijde obratem do Vaší e-mailové schránky. Prosíme zkontrolujte si.