Proč si pořídit malou fotovoltaickou elektrárnu

Jak často myslíte na to, kde se vyrábí proud, který Vám “teče” doma ze zásuvky? A co když zrovna dojde k výpadku dodávky? Řešením může být i jen malá fotovoltaická elektrárna na střeše Vašeho rodinného domu.

Malá fotovoltaická elektrárna nejenže zabezpečí provoz základních spotřebičů v domě po dobu výpadku proudu. Přinese Vám také finanční benefity – úspory za ohřev teplé vody, za ostatní spotřebu domu na vytápění, větrání či další technologie, ale také možnost čerpání státní dotace. Kromě ekonomického hlediska je tu také hledisko ekologické a uživatelské.

Finanční přínos díky pořízení malé fotovoltaické elektrárny

fotovoltaika dotace NZÚ

ČERPÁNÍ STÁTNÍ DOTACE

V rámci programu Nová zelená úsporám lze na systém domácí fotovoltaické elektrárny (FVE) získat finanční podporu ve výši 40.000 Kč až 200.000 Kč. Kompletní proces od návrhu řešení přes instalaci systému po vyřízení dotace pro Vás zařídíme. Stačí zaslat poptávku.

NEJNIŽŠÍ ÚČTY ZA ELEKTŘINU

Fotovoltaika (FV) je jedinou technologií, která Vám během doby svého používání postupně “navrací” investované náklady, které do jejího pořízení byly vloženy. Díky fotovoltaice se významně sníží celkové náklady na elektřinu domácnosti. FVE šetří Váš rozpočet vždy, kdy je možné zachytit sluneční záření a vyrábí pro Vás elektřinu zdarma.

TEPLÁ VODA TÉMĚŘ ZDARMA

Koupelna je klíčovou místností v domě. A teplou vodu ve sprše, umyvadle či dřezu pouštíme nespočetněkrát denně. Možná i častěji, než bychom si mysleli (obzvláště v době covidu). I malá fotovoltaická elektrárna na střeše Vašeho domu s produkcí energie 2,5 MWh/rok pro Vás ročně může ohřát zdarma 70 000 l vody.

ZHODNOCENÍ NEMOVITOSTI

Instalace i malé fotovoltaické elektrárny dokáže významně navýšit hodnotu nemovitosti zejména do budoucna. A to nejen díky úsporám, ale i díky tomu, že budete mít moderní, nadčasový a částečně nezávislý dům.

Bezpečnost & nezávislost díky vlastní energii

ENERGIE PRO POZDĚJŠÍ VYUŽITÍ

Je-li FV (fotovoltaický) systém vybaven baterií, lze energii ze slunečního záření využívat i ve chvílích, kdy slunce právě nesvítí – tedy např. večer po příchodu z práce, v noci, ve dnech, kdy je zataženo apod. Díky baterii je také dům schopen čerpat uloženou energii z baterie pro nejdůležitější spotřebiče v domácnosti – např. osvětlení, zabezpečení komunikace (Wi-Fi router), zásuvky pro klíčové spotřebiče – lednice, mrazák, akvárium apod.

ZÁLOŽNÍ ZDROJ

Vybavení systému baterií umožňuje fungování domácnosti i při výpadku elektřiny z distribuční soustavy. Při back-up (záložním) režimu lze neustále udržovat jistou úroveň záložní energie. FVE pak funguje jako náhrada elektrocentrály a je pojistkou pro případ blackoutu.

SNÍŽENÍ ZÁVISLOSTI NA DISTRIBUČNÍ SÍTI

S vlastní fotovoltaickou elektrárnou můžete čerpat mnohem méně energie z distribuční sítě. Stanete se tak méně závislí na její dodávce. Tím se také sníží Vaše závislost na cenách energie.

Malá fotovoltaická elektrárna & ekologie

Máte dobrý pocit ze své “zelené domácnosti”? Přidejte k tomu ještě “zelenou” energii.

OBNOVITELNÝ ZDROJ ENERGIE

Sluneční záření je jedním z nejčastěji využívaných obnovitelných zdrojů energie. Při výrobě energie ze slunce například nevznikají žádné spaliny.

EKOLOGIE

Čím dál více občanů si uvědomuje svou společenskou odpovědnost a snaží se žít stále šetrněji vzhledem k přírodě. Slunce je k dispozici zdarma, je ho dostatek a je k dispozici v průběhu celého roku. Energie je navíc vyráběna přímo v místě spotřeby. Proto je ideální právě pro zodpovědné stavebníky.

PRŮKAZ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI BUDOV

Na použití obnovitelných zdrojů energie v souvislosti s budovami, tedy i rodinnými domy, jsou v současnosti kladeny větší nároky i při stanovování podmínek na energetickou náročnost moderních domů. Díky tomu jsou stavebníci více motivováni mít modernější i ekologičtější domy, než kdy dříve.

Takže – máte místo na střeše? Ať už na střeše domu či na přístavku? Využijte ho. Nenechte ležet peníze na účtu, ale investujte je. Nechte raději “ležet” fotovoltaické panely na střeše. Je to investice, která se určitě vyplatí a ještě k tomu získáte finanční obnos ze státní dotace v rámci programu Nová zelená úsporám. V-systém elektro dodává systémy, díky kterým získáte od 60.000 Kč do 170.000 Kč zpět.

Jak taková montáž proběhla na naší firemní budově se můžete podívat v našem krátkém časosběrném videu.

Každý měsíc posíláme zajímavé informace, jak správně vytápět, větrat nebo získávat energii. Přihlášením souhlasíte s podmínkami.

Zadat nezávaznou poptávku

Přidat další přílohu

Přihlášení k odběru novinek

Přihlášení k odběru novinek

Děkujeme za Vaši poptávku.

Vaše poptávka byla úspěšně zaznamenána a putuje ke zpracování.
Kopie zadání Vám přijde obratem do e-mailové stránky.

Děkujeme za registraci.

Formulář byl úspěšně odeslán na info@v-system.cz

Děkujeme za registraci.

Formulář byl úspěšně odeslán.

Děkujeme za registraci.

Pokud byla úspěšná, informace o registraci přijde obratem do Vaší e-mailové schránky. Prosíme zkontrolujte si.