Nízko energetické domy - specialista na vytápění

DOŽIVOTNÍ ZÁRUKA NA HLAVNÍ VYTÁPĚNÍ

 

doživotní záruka na topení

 

 

Stáhněte si:

Stavebníkova příručka

VYTÁPĚNÍ V RODINNÉM DOMĚ

 

vytápění rodinných domů

 

 

Vytápění  a temperování

Současný trend snižování spotřeby energie otevírá nové možnosti komfortního vytápění s plně programovatelnou regulací na úrovni každé místnosti či dokonce její části. Elektrické vytápění s využitím speciálních topných kabelů je ekonomickou a stavebně minimálně náročnou formou řešení kompletních nároků na vytápění.

 

Požadavky na bydlení v rodinných a bytových domech rostou. Dříve běžné vytápění lokálně umístěnými plynovými topidly (wafky) či předražené dálkové vytápění často nahrazuje elektrické podlahové vytápění. Vysoké stropy bytů v staré zástavbě nabízejí varianty kvalitního zateplení a následné instalace elektrického vytápění. Řešení individuálních bytů bez komplikací s rozúčtováním tepla je rychlé a nákladově přijatelné. Nově vznikající domy mají temperování koupelen, WC a kuchyní často ve standardu.  Kompletní vytápění bytů elektřinou je plnohodnotnou variantou k jiným řešením a investičně je to velmi přijatelné řešení.

Domů > Produkty > Podlahové vytápění
 
Topné kabely Rohože Regulace ETN4 Vypínače Fixace, příslušenství Sady Přímotopy Doplňky
Piktogram

Podlahové vytápění

Centrální řízení podlahového vytápění

 

 


Komfortní systém centrálního řízení elektrického vytápění CS4 nabízí maximální pohodlí od montáže až po ovládání. Díky inteligentním rádiově řízeným termostatům má centrální ovládání minimální spotřebu energie. Nastavení programu vytápění je realizováno z jednoho místa pro celý dům.

 

ovládání topení z mobilu

 

centrální regulace - ukázka řízení

ukázka centrálního řízení podlahového vytápění a přímotopných konvektorů:

řídící jednotka je umístěna v 1.NP v kuchyni, v ostatních místnostech jsou podřízené jednotky;

 

Co je centrální regulace

Zpět nahoru


Systém se skládá z centrální jednotky a z podřízených jednotek. Každá jednotka je umístěna v jedné místnosti. Každá jednotka má vlastní podlahové i prostorové čidlo. Podlahové čidlo je kabelové, prostorové čidlo je zabudované v jednotce. (Do systému je možné zapojit i podřízenou jednotku pro ovládání přímotopných konvektorů, taková jednotka má pouze prostorové čidlo.)

centrální jednotka OCS4-10 podřízená jednotka OSD4-1999 podlahové čidlo kabelové jednotka pro řízení konvektorů
řídící jednotka podřízená jednotka podlahové čidlo řízení konvektoru

 

Nastavení programu vytápění všech místností celého domu pak probíhá pouze z jednoho místa, což je velmi příjemné pro zjednodušení obsluhy.

 

Centrální regulaci je vhodné použít v domě či bytě, kde je podlahové vytápění instalováno ve více místnostech. Centrální regulaci (s jednou centrální jednotkou) lze využít až pro 16 místností najednou.

 

Umístění jednotek

Jednotku centrální (řídící), na které se budou programovat všechny místnosti, je vhodné umístit v dobře dostupné místnosti (kuchyň, obývací pokoj apod.).

Všechny jednotky se umísťují podle běžných pravidel pro umístění pokojových termostatů (ideálně vnitřní stěna, výška jako výška vypínačů osvětlení apod.).

umístění pokojového termostatu

 

Vlastnosti centrální regulace

  • pro každou programovou zónu možnost nastavení různých teplot pro 4 různá denní období
  • princip zjednodušení regulace je ve sdružení místností se stejným teplotním režimem do zón
  • časové úseky jsou spínané automaticky
  • adaptivní funkce - v požadovaném čase je v místnosti již požadovaná teplota - regulace sama vysleduje, kdy je potřeba vytápění sepnout a v případě potřeby sepne s předstihem
  • kalkulačka spotřeby energie, včetně dosazení vlastní sazby za elektřinu v Kč
  • velký modrý podsvícený displej
  • snadné ovládání a programování, animovaná navigace
  • české menu

 

Jednotka pro ovládání systému z mobilu / přes internet

Zpět nahoru

 

jednotka Gateway MSW4 pro vzdálené ovládání topení
Gateway MSW4-10

 

K ovládání ze sítě Internet je nutné mít u poskytovatele internetového připojení zajištěnu veřejnou IP adresu. Pokud tato veřejná IP adresa není statická, je možné použít službu Dynamic Domain Name System – DDNS.
Jednotka Gateway komunkuje protokolem TCP na portu číslo 80, tento port je nutné otevřít na WAN rozhraní routeru a přesměrovat do sítě LAN na Gateway.
Tuto komunikaci z Internetu na port 80 nesmí poskytovatel připojení blokovat.

 

 

ovládání topení z mobilu

 

 

 

Máte další dotazy?

Rádi zajistíme osobní prezentaci centrálního systému se vzdáleným ovládáním přes mobilní zařízení (smnartphone, tablet, PC, notebook). Zavolejte nám.

tel. 317 725 749

Nebo pošlete dotaz e-mailem na info@v-system.cz.

 

Chcete vidět technické informace, koupit nebo jen znát cenu? Navštivte náš e-shop.

 
Copyright 2011 V-SYSTEM ELEKTRO Všechna práva vyhrazena